پنج شنبه ١٤ مهر ١٤٠١
اخبار > حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان جاسک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٧٩٦ 

 تاریخ:1401/03/21 


حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان جاسک

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک وزیر آموزش و پرورش صبح امروز از منطقه جانوری و شهر لیردف شهرستان جاسک بصورت میدانی بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات آموزشی این منطقه را مورد بررسی قرار داد.

 

 

 

 


یوسف نوری وزير آموزش و پرورش گفت: به دلیل پراکندگی روستاها، بازماندگی از تحصیل برای دانش آموزان مناطق مرزی این منطقه اتفاق افتاده است و امیدواریم با ساخت و راه اندازی مدارس متوسطه دوم، ترغیب دانش آموزان و خانواده‌ها و اخذ تدابیر لازم، بتوانیم گام مؤثری در مسیر رفع موانع آموزشی و تربیتی این منطقه محروم برداریم.

نوری گفت: برای این مسأله راهکار‌هایی از جمله ایجاد مدارس شبانه روزی و ارتقاء نمایندگی آموزش و پرورش لیردف به اداره آموزش و پرورش برای این منطقه است که در بحث کیفیت بخشی و تجهیزات آموزشی و ورزشی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

وی همچنین در دیدار با اهالی روستا‌های منطقه جاسک جانوری، در جریان مشکلات و مسائل اهالی این منطقه قرار گرفت.

در این بازدید محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس،مهرانی فرماندار شهرستان ،حجت‌الاسلام والمسلمین ذاکری امام جمعه شهرستان جاسک،احمدی نژاد مدیریت آموزش وپرورش شهرستان جاسک سرهنگ‌علی نسب فرمانده سپاه جاسک و سرهنگ حبیبی و طاهری از انتظامی وزیر آموزش و پرورش را همراهی می‌کردند.

یوسف نوری هدف از این بازدید را رفع موانع آموزشی و تربیتی این مناطق کوهستانی عنوان کرد و گفت: به دلیل کوهستانی و سخت گذر بودن بخشی از مناطق شهرستان جاسک و پایبندی‌های فرهنگی مردم خونگرم این منطقه، پوشش تحصیلی یکپارچه‌ای در روستا‌های جانوری، نوگین و گیشدان وجود ندارد.

وی افزود: برای رفع این موانع، با تأکید رئیس جمهور محترم، بازدید از این منطقه در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت تا با اقدام به هنگام؛ افزایش نرخ پوشش تحصیلی، تأمین فضای آموزشی مناسب، افزایش امکانات زیرساختی و تجهیزات صورت گیرد و به بهبود کیفیت نظام تعلیم و تربیت در این مناطق منجر شود.

وزیر آموزش و پرورش، نرخ گذر از دوره تحصیلی دانش آموزان پایه ابتدایی با تعداد ۲۲۵ نفر را به متوسطه اول ۱۹ نفر اعلام کرد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
ایمیل:jask@hormozgan.ir

ایمیل لیردف:b_lirdaf@hormozgan.ir

نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.