پنج شنبه ١٤ مهر ١٤٠١
اخبار > جشن سیب گلاب بمناسبت روز دختر و گرامیداشت دهه کرامت


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٧٥٧ 

 تاریخ:1401/03/17 


جشن سیب گلاب بمناسبت روز دختر و گرامیداشت دهه کرامت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک؛جشن سیب گلاب در روز ولادت با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیهاو روزدختر، باهدف پاسداشت مقام کریمه اهلبیت عصمت وطهارت،حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و تقدیر از دختران موفق، با حضور فرماندار،امام جمعه محترم شهرستان،جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان،مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ومشاور امور بانوان فرماندار و مسؤلین شهرستانی درمحلّ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار گردید.

 

 

 

 


فرماندار شهرستان جاسک در این جشن ضمن تشکر از زحمات سرکارخانم اشرافي مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ومشاوربانوان شهرستان جاسک برای برگزاری این جشن گفت:
دین اسلام همواره برای زنان و دختران اهمیت ویژه ای قائل بوده و بخصوص سفارش های فراوانی از ائمه علیهم السلام در مورد دختران در متون دینی و روایات وارد شده است و یکی از موضوعات مهم اجتماعی امروز جایگاه و نقش دختر در عرصه خانواده و اجتماع است
چرا که دختر رحمت الهی برای هر خانواده ‌ای است که با مهربانی ‌اش فضای خانواده را دگرگون می کند.

در ادامه امام جمعه شهرستان جاسک گفت:وجود دختر در خانواده برکت است و خوشا به‌حال آنانی که دختر دارند چرا که دختر گلی از گلهای بهشت تشبیه شده و قدر دختر را کسی بهتر می‌داند که دختر دارد و این بدین معناست که خانواده ها ارزش دختر و جایگاه آن را بدانند چرا که همین دختران مادران فردا هستند و آنان هستند که جامعه پیش رو را تربیت خواهند کرد.

گفتنی است این برنامه کار مشترکی ازفرمانداری، کانون پرورش فکری و کانون بسیج هنرمندان شهرستان جاسک بود که  از ۳۲تن از دختران موفق درحوزه های قرآنی، فرهنگی،اجتماعی،علمی و هنری که عضوکانون پرورش فکری ، کانون بسیج هنرمندان ودانش آموزان مدارس هستندتقدیربه عمل آمد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
ایمیل:jask@hormozgan.ir

ایمیل لیردف:b_lirdaf@hormozgan.ir

نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.