سه شنبه ٢٥ مرداد ١٤٠١
اخبار > صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح شهرستان جاسک به مناسبت هفتم آذر در منطقه دوم دریایی ولایت برگزار گردید


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٧٤٠٥ 

 تاریخ:1400/09/10 


صبحگاه مشترک نیرو‌های مسلح شهرستان جاسک به مناسبت هفتم آذر در منطقه دوم دریایی ولایت برگزار گردید

در سالروز گرامیداشت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیروهای مسلح شهرستان بندر راهبردی جاسک با حضور در منطقه دوم دریایی ولایت صبحگاه مشترکی را برگزار کردند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی منطقه دوم دریایی ولایت : در این صحبگاه مشترک که به مناسبت سالروز گرامیداشت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد دیگر یگان های نیروهای مسلح شهرستان از جمله : نیروی دریایی سپاه پاسداران ، دریابانی ،پدافند هوایی ارتش و نیروی انتظامی و... حضور یافتند تا این روز را از نزدیک به دریا دلان منطقه دوم دریایی ولایت تبریک عرض کنند. امیر محرابی فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت در این صبحگاه بیان داشت : نیروی دریایی همواره از دیرباز نقش بسزایی در رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی داشته است . نیروی دریایی از همان ابتدا انقلاب و با فرا رسیدن جنگ تحمیلی از همان روز های ابتدایی جنگ درگیر شد و توانست چنان ضربه ی مهلکی به پیکره رژیم بعث عراق وارد کند که تا انتهای دفاع مقدس نتوانستند در بحث دریایی از جای خود بلند شوند . نیروی دریایی راهبردی در دوران بعد از دفاع مقدس نیز توانست با ایجاد امنیت در دریا ها و مرز های آبی کشور آرامش را ایجاد کند . در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان جاسک ضمن عرض تبریک سالروز گرامیداشت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت فرماندهان و کارکنان منطقه دوم دریایی ولایت مستقر در جاسک خاطر نشان کرد : نیروی دریایی راهبردی جز اولین یگان های بوده که در صحنه جنگ حاضر شده و انجام عملیاتی هایی چون اشکان ، شهید صفری و مروارید و... توانست ماشین جنگی عراق را متوقف کند و همچنین نیروی دریایی توانست با قدرت اقتصاد عراق را منهدم کند به طوریکه سکوهای نفتی البکر والعمیه بعد از جنگ هم نتوانست به حالت قبل برگردد. ایشان در ادامه یادآور شد : نیروی دریایی توانست چنان ضربه ای به نیروی دریایی رژیم بعث وارد کند که حتی آنها با تمامی پشتیبانی های خارجی نتوانستند تا سالها بعد ازجنگ سروسامان بگیرد . امروز نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است و یک نیروی ملی است که در عرصه بین‌المللی می تازد امروزه الحمدالله بازدارندگی بسیار قوی دارد که این هم به برکت خون شهدایی بود که در عملیات های مرواید و اشکان و ۲۵ عملیاتی که نیرو دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس داشت . در حاشیه این مراسم از کارکنان پایور نمونه و کارکنان خانواده معظم شهداء و بازنشستگان پایور و همچنین کارکنان وظیفه نمونه تقدیر و تشکر به عمل آمد .


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
ایمیل:jask@hormozgan.ir

ایمیل لیردف:b_lirdaf@hormozgan.ir

نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.