سه شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٩
آخرین اخبار
گزارش تصویری حضور کاروان زیر سایه خورشید در فرمانداری جاسک
فرماندار جاسک : شهرستان جاسک با داشتن آب و زمین های حاصلخیز بهترین ظرفیت برای جذب سرمایه گذار در حوزه کشت گلخانه ایی است .
علما نقش اساسي وكليدي در بحث اطلاع رساني و اگاهي بخشي به مردم در مبارزه با ويروس كرونا دارندومي توانند در اگاه سازي مردم موثر واقع شوند.
سازمان تبلیغات اسلامی در بحران‌ها نقش مهمی در آرامش روانی جامعه دارد.
اصناف نبض اقتصادی و معیشتی مردم در بازار هستند و عملکرد آنها ارتباط مستقیمی با زندگی مردم دارد .
ساخت منازل تخریبی و آسیب دیده بهمدی و جاسک کهنه با مشارکت بسیج سازندگی
اتخاذ تدابیر جدید برای مهار بیماری کرونا در جاسک
علما در اگاهی بخشي و همراهي مردم در مقابله با ويروس كرونا نقش کلیدی دارند .
فرماندار جاسک از آغاز روکش ۵۲ کیلومتر راه روستایی در جاسک خبر داد .
فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده خبرداد.
اخبار > فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده خبرداد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٨٩٥ 

 تاریخ:1399/03/25 


فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده خبرداد.

رادمهر : تسهیلات در دو مرحله شامل ۴۲۰ پرونده با ۴ هزار و ۴۲۲ هکتار سطح زراعی و ۴۴۷ هکتار سطح باغی است که پرونده ۱۰۲ متقاضی برای پرداخت در مرحله سوم نیز در دستور اقدام است.

 

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک ، محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک در خصوص جزئیات این خبر عنوان کردتسهیلات در دو مرحله شامل ۴۲۰ پرونده با ۴ هزار و ۴۲۲ هکتار سطح زراعی و ۴۴۷ هکتار سطح باغی است که پرونده ۱۰۲ متقاضی برای پرداخت در مرحله سوم نیز در دستور اقدام است.

وی افزود: در سیل دی ماه سال گذشته آسیب های زیادی به زیر ساخت روستاهای سیل زده و برخی از نقاط شهرستان وارد شد که در حوزه کسب و کار به ویژه حوزه کشاورزی بیش از ۵ هزار هکتار سطح زراعی و باغات را شامل می شود.

فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده خوشبختانه تاکنون موفق به پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض به بیشتر افراد روستایی شده ایم عنوان کرد: در مرحله اول ۳۸۲ فقره پرونده برآورد خسارت سطح زراعی ۳ هزار و ۳۸۷ هکتار و ۴۴۷ هکتار سطح باغی بالغ بر ۹۶ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شد.

وی در ادامه بیان داشت: در مرحله دوم نیز ۳۸ پرونده شامل هزار و ۳۵ هزار هکتار سطح زراعی به ارزش ریالی ۵ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال در نظر گرفته و پرداخت شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات طی دو مرحله، ۳۹ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای کشاورزان در نظر گرفته شده است که توسط بانک عامل و کشاورزی اعطا شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ متقاضی در مرحله سوم نیز به معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند افزود: بیشتر پرونده ها شامل روستاهای سیل زده کروچ، گرندو، لیره ای، نوروزکار، سدیج و سورک می باشد و در مرحله سوم نیز متقاضیان از دهستان های گابریک، سورک و پیوشک در بخش مرکزی و بخش لیردف شهرستان جاسک نیز شامل خواهد شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.