يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨
اخبار > پیش بینی ۱۰هزار تنی صید شناورهای راه دور سال جاری در جاسک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٠١٥٩ 

 تاریخ:1398/09/12 


پیش بینی ۱۰هزار تنی صید شناورهای راه دور سال جاری در جاسک

اکثر ماهی های صید شد توسط این شناورها به کارخانه جات تن ماهی برخی از استانهای کشور منتقل می شود که موجب رونق تولید می گردد .

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک ، محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک در حاشیه بازدید از شناورهای آب های بین المللی (راه دور ): شهرستان جاسک دارای ۱۵شناور صید آبهای بین المللی که موسوم به شناورهای صید راه دور می باشد که در سال گذشته حدود ۷هزار تن صید داشته اند .

 

وی بیان داشت : با توجه به فعال بودن هر ۱۵شناور در سال جاری پیش بینی می شود این میزان صید به ۱۰هزار تن در سال برسد .

 

فرماندار جاسک افزود : اکثر ماهی های صید شد توسط این شناورها به کارخانه جات تن ماهی برخی از استانهای کشور منتقل می شود که موجب رونق تولید می گردد .

 

وی در پایان خاطر نشان کرد : فصل صید از شهریور ماه آغاز و تا تیر ماه سال بعد ادامه دارد که در مجموع کل صید شناورهای شهرستان حدود ۴۵هزار تن در سال می باشد .


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.