پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
آخرین اخبار
گزارش تصویری حضور کاروان زیر سایه خورشید در فرمانداری جاسک
فرماندار جاسک : شهرستان جاسک با داشتن آب و زمین های حاصلخیز بهترین ظرفیت برای جذب سرمایه گذار در حوزه کشت گلخانه ایی است .
علما نقش اساسي وكليدي در بحث اطلاع رساني و اگاهي بخشي به مردم در مبارزه با ويروس كرونا دارندومي توانند در اگاه سازي مردم موثر واقع شوند.
سازمان تبلیغات اسلامی در بحران‌ها نقش مهمی در آرامش روانی جامعه دارد.
اصناف نبض اقتصادی و معیشتی مردم در بازار هستند و عملکرد آنها ارتباط مستقیمی با زندگی مردم دارد .
ساخت منازل تخریبی و آسیب دیده بهمدی و جاسک کهنه با مشارکت بسیج سازندگی
اتخاذ تدابیر جدید برای مهار بیماری کرونا در جاسک
علما در اگاهی بخشي و همراهي مردم در مقابله با ويروس كرونا نقش کلیدی دارند .
فرماندار جاسک از آغاز روکش ۵۲ کیلومتر راه روستایی در جاسک خبر داد .
فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده خبرداد.
اخبار > دومین مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ، "گریب شرف" در روستای نگر واقع در بخش مرکزی شهرستان جاسک با حضور فرمانداربرگزار شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٩٩٥ 

 تاریخ:1398/08/22 


دومین مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ، "گریب شرف" در روستای نگر واقع در بخش مرکزی شهرستان جاسک با حضور فرمانداربرگزار شد.

مهندس محمد رادمهر فرماندار جاسک گفت: قوم بلوچ همواره نشان داده اند و ثابت کرده اند که پاسدار واقعی این مرز و بوم هستند و می توان این امر مهم را در عارفی بزرگ همچون "گریب شرف" پیدا کرد و دید.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک محمد رادمهر فرماندار جاسک در مراسم بزرگداشت گریب شرف در جمع مردم روستای تاریخی نگر وجمعی از شعرای بلوچ برخی از شهرستان های همجوارگف: شعرای بزرگ بلوچ نماد ایستادگی، استواری و خلاقیت در سرودن اشعاری با مفهوم بالایی هستند و این موضوع باعث شور و شعف در جهت گوش فرا دادن با لذتی خاص در بین مخاطبین می‌شود.

 

مهندس محمد رادمهر تصریح کرد: روستای نگر با جاذبه‌های بکر گردشگری یکی از روستاهای توریست پذیر در سطح شهرستان و حتی کشور بشمار می‌آید که امیدواریم با کمک مردم این روستا بتوانیم این جاذبه‌های طبیعی و گردشگری را احیا کنیم تا گردشگران بسیاری جذب دیدنی های این روستای بکر شوند.

 

فرماندار جاسک ادامه داد: لوله کشی آب شرب در محل یکی از مناطق مهم بکر تاریخی و گردشگری روستای نگر با نام کوه‌ها و معبد آناهیتا با جدیت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و یقین دارم با کمک مردم شریف و مهمان نواز این روستا خواهیم توانست به این صنعت جانی تازه ببخشیم.

 

رادمهر تأکید کرد و گفت: نیمی از فرهنگ این مردم عزیز که در بقایای تاریخی و گردشگری نیز گره خورده است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد تا با حضور مردم شریف بتوانیم نسبت به فرهنگ‌سازی بیشتر در عرصه های فرهنگی، هنری و تاریخی قدمی نو و مهم برداریم.

 

فرماندار شهرستان جاسک افزود: قوم بلوچ بزرگ مَنِشی، ایثار، شجاعت، از خودگذشتگی، و پاسداری از میهن را همیشه و همه جا از خود برجای گذاشته است که این مشخصه‌ی وجود فرهنگی غنی و سرشار از حس انسان دوستی در این قوم بزرگ ایران عزیز است.

 

در ادامه شعرای بلوچ از مناطق گیاوان (میناب و سیریک) تا بلوچستان، اشعار خود را در مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ "گریب شرف" در حضور مسئولین و میهمانان سرودند که در پایان این مراسم از شاعران و فعالان فرهنگی تقدیر به عمل آمد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.