يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨
اخبار > پیگیری های فرماندار جاسک در جهت تامین آب وبرق تنها روستای 20 خانواری شهرستان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٣٨٠ 

 تاریخ:1398/07/03 


پیگیری های فرماندار جاسک در جهت تامین آب وبرق تنها روستای 20 خانواری شهرستان

رادمهر : با برق دار شدن روستای 20 خانواری کوهستانی سرتیتکن در بخش مرکزی ، مشکل آب آشامیدنی این روستا وبرق روستای 8 خانواری کرگین نیز مرتفع می شود .

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک ، محمد رادمهر در جلسه بررسی موضوع آب وبرق روستای سرتیتکن با حضور شوراهای روستا ومدیران مربوطه گفت :مردم روستای سرتیتکن ، مردمی صبور نجیب وولایت مداروانقلابی هستند که با تمام مشکلات وکمبودها همگام وهمراه نظام وانقلاب می باشند .

 

رادمهر افزود  : شرکت توزیع برق باید برای رفع مشکل برق  روستای 20خانواری سرتیتکن بصورت جدی پیگیری کند .

 

فرماندار ونماینده عالی دولت بیان داشت : خوشبختانه کشور ما در بیشتر زمینه ها رشد چشمگیری داشته واز لحاظ رفع مشکلات برق در شهرستان جاسک نیز بسیار خوب کار شده است که حتی در مرکز شهر جاسک بدلیل رطوبت هوا پست زمینی احداث گردیده است .

 

وی خاطر نشان کرد : آب وبرق از ضروریات زندگی اهالی روستا می باشد که برای رفع مشکل مردم این روستا علاوه بر پیگیری های صورت گرفته باید در روند اجرایی شدن آن تلاش بیشتری شود .

 

فرماندار جاسک گفت : روستای سرتیتکن فقط نیاز به احداث شبکه به طول 12 کیلومتر دارد که با برق دار شدن این روستا علاوه بر تامین آب شرب از طرق چشمه خود روستا می تواند روستای 8 خانواری کرگین در بین مسیر نیز پوشش داد .

 

لازم به ذکر روستای سرتیتکن دارای 20 خانوار با 90 نفر جمعیت از توابع دهستان گابریک دارای شورا وکد دار می باشد که که تنها با 3 میلیارد تومان مشکل آب وبرق آنها وروستای کرگین مرتفع می شود که علاوه بر پیگیری های صورت گرفته تا کنون مردم  متواضع وصبور این روستا بدون برق وآب لوله کشی زندگی می کنند .


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.