75
فرمانداری جاسک - اخبار > دومین مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ، "گریب شرف" در روستای نگر واقع در بخش مرکزی شهرستان جاسک با حضور فرمانداربرگزار شد.
آخرین اخبار
اخبار > دومین مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ، "گریب شرف" در روستای نگر واقع در بخش مرکزی شهرستان جاسک با حضور فرمانداربرگزار شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٩٩٥ 

 تاریخ:1398/08/22 


دومین مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ، "گریب شرف" در روستای نگر واقع در بخش مرکزی شهرستان جاسک با حضور فرمانداربرگزار شد.

مهندس محمد رادمهر فرماندار جاسک گفت: قوم بلوچ همواره نشان داده اند و ثابت کرده اند که پاسدار واقعی این مرز و بوم هستند و می توان این امر مهم را در عارفی بزرگ همچون "گریب شرف" پیدا کرد و دید.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک محمد رادمهر فرماندار جاسک در مراسم بزرگداشت گریب شرف در جمع مردم روستای تاریخی نگر وجمعی از شعرای بلوچ برخی از شهرستان های همجوارگف: شعرای بزرگ بلوچ نماد ایستادگی، استواری و خلاقیت در سرودن اشعاری با مفهوم بالایی هستند و این موضوع باعث شور و شعف در جهت گوش فرا دادن با لذتی خاص در بین مخاطبین می‌شود.

 

مهندس محمد رادمهر تصریح کرد: روستای نگر با جاذبه‌های بکر گردشگری یکی از روستاهای توریست پذیر در سطح شهرستان و حتی کشور بشمار می‌آید که امیدواریم با کمک مردم این روستا بتوانیم این جاذبه‌های طبیعی و گردشگری را احیا کنیم تا گردشگران بسیاری جذب دیدنی های این روستای بکر شوند.

 

فرماندار جاسک ادامه داد: لوله کشی آب شرب در محل یکی از مناطق مهم بکر تاریخی و گردشگری روستای نگر با نام کوه‌ها و معبد آناهیتا با جدیت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و یقین دارم با کمک مردم شریف و مهمان نواز این روستا خواهیم توانست به این صنعت جانی تازه ببخشیم.

 

رادمهر تأکید کرد و گفت: نیمی از فرهنگ این مردم عزیز که در بقایای تاریخی و گردشگری نیز گره خورده است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد تا با حضور مردم شریف بتوانیم نسبت به فرهنگ‌سازی بیشتر در عرصه های فرهنگی، هنری و تاریخی قدمی نو و مهم برداریم.

 

فرماندار شهرستان جاسک افزود: قوم بلوچ بزرگ مَنِشی، ایثار، شجاعت، از خودگذشتگی، و پاسداری از میهن را همیشه و همه جا از خود برجای گذاشته است که این مشخصه‌ی وجود فرهنگی غنی و سرشار از حس انسان دوستی در این قوم بزرگ ایران عزیز است.

 

در ادامه شعرای بلوچ از مناطق گیاوان (میناب و سیریک) تا بلوچستان، اشعار خود را در مراسم بزرگداشت عارف و شاعر بلوچ "گریب شرف" در حضور مسئولین و میهمانان سرودند که در پایان این مراسم از شاعران و فعالان فرهنگی تقدیر به عمل آمد.


.انتهای پیام


خروج