چهارشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠١
اخبار > با تشدید نظارت ها و کنترل شدید مبادی ورودی وضعیت رنگ بندی جاسک از قرمز به نارنجی تبدیل شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٩٥٢ 

 تاریخ:1400/02/21 


با تشدید نظارت ها و کنترل شدید مبادی ورودی وضعیت رنگ بندی جاسک از قرمز به نارنجی تبدیل شد.

رادمهر :تمام تمهیدات و کنترل شدید با تشکیل اکیپ های مختلف بازرسی بهداشتی و نظامی و انتظامی در شهرستان در جهت کنترل بیماری کرونا درحال اجرا می باشد.

 

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جاسک محمد رادمهر فرماندار جاسک در جلسه ستادمدیریت بیماری کرونا که از طریق ویدئو کنفرانس ظهر امروز  به ریاست استاندار برگزار گردید گفت :  کنترل شدید مبادی ورودی شهرستان بخصوص ایست بازرسی شرقی ورودی استان غربالگری صورت می گیرد و بویژه اتباع بیگانه دارای مجوز از انها تست گرفتن می شود و بعد از منفی بودند تست با رعایت پروتکل های بهداشتی وارد استان می شوند و افرادی که مجوز ندارند برگشت داده می شوند.

 

رادمهر افزود : شناورهای تجاری و صیادی فرا ساحلی که در ابهای ازاد و اقیانوس هند تردد می کنند پس از پهلو گیری  ،تست های مربوطه از آنها گرفته می شود که در ابن خصوص جلسات آموزشی با صیادان نیز برگزار شده است.

 

فرماندار و رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونا در جاسک تشریح کرد : جهت اطلاع رسانی و توصیه های لازم و آگاهی مردمی ،جلسات مختلفی با حضور مدیران دستگاهای اجرایی ،علما و روحانیون  ،بخشداران ،شهرداران ،شوراها و دهیاری ها ،اصناف و بازاریان، مدیران عامل و سرپرستان پروژه های عمرانی فعال شهرستان  در این خصوص گرفتن شده است.

 

وی بیان داشت : شهرستان جاسک با توجه به موقعیت استراتژیک و پروژه های ملی ،نیروهای مختلف نظامی و نیروهای کار در پالایشگاه و پتروشیمی ها حضور دارند که در این محل ها نقاهت گاه راه اندازی شده و پس ورود نیروها از مرخصی به شهرستان تست گرونا گرفته می شود و در صورت مثبت بودن تست در نکاهتگاه ها نگهداری می شوند.

 

فرماندار گفت : از ادارات و اصناف سطح شهر بازدبد های مختلفی جهت رعایت پروتکل ها و اجرایی شدن مصوبات ستاد ملی استانی و شهرستانی کرونا انجام می شود ،منع تردد های شبانه نیز در جاسک اجرایی شده است.

 

رادمهر خاطر نشان کرد : عدم برگزاری مراسمات و اجتماعات بویژه در خصوص ماه مبارک رمضان نمازهای یومیه و جمعه و تراویح باتوجه به رنگ بندی برگزار نمی شود.

 

رادمهر تاکید داشت :  تیم های بازرسی روزانه ازاصناف و کنترل ایستگاهای  مسافر با رعایت پروتکل های بهداشتی تشکیل شده است.

 

وی در خصوص کنتر مبادی ورودی افزود :کنترل مرز هوایی زمینی و دریایی بویژه ورود اتباع پاکستانی و هندی که برای فعالیت در کارگاه های لنج سازی جاسک ،لنگه و قشم که ازطریق جاسک به چابهار و کشور مورد نظر سفر می کنند.

 

وی ابراز داشت : وجود ابر پروژه های نفتی با جمعیت ۳هزار نفر نیروی کار که هردوهفته ۱۵۰۰نفر از شهرستانهای مختلف بر مرخصی برمی گردند که پس از ورود به محل اجرای پروژه تست کرونا از آنها گرفته می شود و در صورت مثبت بودن نمونه ،در نقاهت گاه در نظر گرفته شده تا بهبود کامل  نگهداری می شوند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.