چهارشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠١
اخبار > اتخاذ تدابیر جدید برای مهار بیماری کرونا در جاسک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٩٢٣ 

 تاریخ:1399/03/27 


اتخاذ تدابیر جدید برای مهار بیماری کرونا در جاسک

فرماندار جاسک : آژیر قرمز کرونا در شهرستان جاسک به صدا در آمده و مردم باید مسائل بهداشتی و هشدارها را بیش از گذشته جدی بگیرند .

 

 

 

 


به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک ، جلسه مشترک شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا به ریاست فرماندار جاسک برگزار شد.

 

محمد رادمهر در این جلسه اظهار کرد: آژیر وضعیت قرمز کرونا از سوی کادر بهداشت شهرستان به صدا درآمده و با تصمیم شورای تامین و ستاد مبارزه با کرونا شهرستان جاسک، از برگزاری کلیه تجمعات و مجالس عروسی‌ها وشرکت در مراسم عزاداری و هرگونه اجتماعات جلوگیری بعمل می‌آیدو افراد برگزار کننده به مرجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

فرماندار جاسک افزود: محدودیت‌های تردد در سطح شهرستان اعمال می‌شود و بخشداران از طریق دهیاران  و پایگاههای بسیج وهلال احمر و نیروی انتظامی و دریابانی به مدت دو هفته روستاها را فرنطینه کنند.

 

وی همچنین عنوان کرد: شرکت‌ها و پروژه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و در صورت عدم رعایت، فعالیت آنها تعطیل خواهد شد.

 

رادمهر با تأکید بر این که هرگونه تجمع و ازدحام در سطح بازار و معابر ممنوع است، تصریح کرد: همه صنوف مکلفند پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی را رعایت نموده و در صورت بی توجهی پلمپ می‌شوند.

 

رئیس شورای تأمین جاسک همچنین گفت: تیم‌های بازرسی بصورت شبانه روز و محسوس وغیر محسوس از واحدهای تولیدی و همه صنوف، روزانه بازرسی و در صورت مشاهده هرگونه تخلف سریعا نسبت به تعطیلی آن واحد اقدام خواهد شد.

 

فرماندار جاسک خاطر نشان کرد: مدیران و روسای دستگاههای اجرایی شهرستان که در اجرای مصوبات ستاد مبارزه با کرونا کوتاهی کنند، برخورد قانونی می‌شود و براساس تصمیمات این ستاد به مدت دوهفته  از برگزاری نماز جعمه و جماعت در مساجد خودداری می‌شود و همه پارکها و اقامتگاه‌ها تا اطلاع ثانویه بسته است.

 

رئیس ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان جاسک تاکید کرد: برای کنترل ویروس کرونا یک عزم همگانی بویژه همراهی مردم لازم است و اگر ویروس کرونا بخوبی کنترل نشود توسعه در کلیه روستاها پیدا کرده و کار را برهمه اهالی سخت می‌کند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.