چهارشنبه ٢٨ ارديبهشت ١٤٠١
اخبار > فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده خبرداد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢١٨٩٥ 

 تاریخ:1399/03/25 


فرماندار جاسک از پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض برای کشاورزان و باغداران سیل زده خبرداد.

رادمهر : تسهیلات در دو مرحله شامل ۴۲۰ پرونده با ۴ هزار و ۴۲۲ هکتار سطح زراعی و ۴۴۷ هکتار سطح باغی است که پرونده ۱۰۲ متقاضی برای پرداخت در مرحله سوم نیز در دستور اقدام است.

 

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک ، محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک در خصوص جزئیات این خبر عنوان کردتسهیلات در دو مرحله شامل ۴۲۰ پرونده با ۴ هزار و ۴۲۲ هکتار سطح زراعی و ۴۴۷ هکتار سطح باغی است که پرونده ۱۰۲ متقاضی برای پرداخت در مرحله سوم نیز در دستور اقدام است.

وی افزود: در سیل دی ماه سال گذشته آسیب های زیادی به زیر ساخت روستاهای سیل زده و برخی از نقاط شهرستان وارد شد که در حوزه کسب و کار به ویژه حوزه کشاورزی بیش از ۵ هزار هکتار سطح زراعی و باغات را شامل می شود.

فرماندار شهرستان جاسک با اشاره به اینکه با پیگیری های انجام شده خوشبختانه تاکنون موفق به پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض به بیشتر افراد روستایی شده ایم عنوان کرد: در مرحله اول ۳۸۲ فقره پرونده برآورد خسارت سطح زراعی ۳ هزار و ۳۸۷ هکتار و ۴۴۷ هکتار سطح باغی بالغ بر ۹۶ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال تسهیلات در نظر گرفته شد.

وی در ادامه بیان داشت: در مرحله دوم نیز ۳۸ پرونده شامل هزار و ۳۵ هزار هکتار سطح زراعی به ارزش ریالی ۵ میلیارد و ۱۷۵ میلیون ریال در نظر گرفته و پرداخت شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات طی دو مرحله، ۳۹ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای کشاورزان در نظر گرفته شده است که توسط بانک عامل و کشاورزی اعطا شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ متقاضی در مرحله سوم نیز به معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند افزود: بیشتر پرونده ها شامل روستاهای سیل زده کروچ، گرندو، لیره ای، نوروزکار، سدیج و سورک می باشد و در مرحله سوم نیز متقاضیان از دهستان های گابریک، سورک و پیوشک در بخش مرکزی و بخش لیردف شهرستان جاسک نیز شامل خواهد شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 3-07642522501
نمــابر : 07642522501
آدرس فرمانداری : جاسک - خیابان خاتم الانبیا

شهرستان جاسک

شهرستان جاسک یکی دیگر از شش شهرستان بندری استان هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی هرمزگان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز از گذشته تا عصر حاضر دارای اهمیت بوده است. موقعیت طبیعی این شهرستان آنرا عهده‌دار نقش‌های تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خاصی نموده است. شهرستان جاسک با مساحتی در حدود 2/16136 کیلومتر مربع، 2/24 درصد کل مساحت استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است. كل جمعيت شهرستان جاسك بر اساس آخرين سرشماري نفوس و مسكن در سال 1375 خورشيدي 56214 نفر بوده است.