عنوان گروه خبري / اخبار .
  • ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 264
  • کد خبر : ۱۷۴۰۴
فرماندار جاسک در حاشیه بازدید از روستاهای سیل زده :
۲۲۰واحد مسکونی در روستاهای سیل زده جاسک در حال ساخت است .
رادمهر : با پیگیری های استاندار هرمزگان ۲۲۰ واحد مسکونی در روستاهای سیل زده جاسک توسط ستاد بازسازی بنیاد مسکن درحال اجرا می باشد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جاسک، محمد رادمهر فرماندار شهرستان جاسک ظهر امروز در حاشیه بازدید از روند پیشرفت بهسازی روستاها  و ساخت منازل مسکونی روستاهای سیل زده این شهرستان گفت : با پیگیری های استاندار هرمزگان اعتبارات لازم برای بهسازی  و تعمیر و احداث واحد های مسکونی روستاهای سیل زده دیماه ۹۸جاسک اختصاص یافته است .

 

رادمهر افزود : ستاد بازسازی بنیاد مسکن بلافاصله پس از وقوع سیل در دهستان گابریک جاسک مستقر گردید و به فوریت با تجهیز کارگاه مراحل بهسازی معابر روستاها  آغاز و منازل مسکونی در این روستاها با ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجرا می باشد .

 

فرماندار و رئیس شورای مسکن شهرستان جاسک بیان داشت : سیل  دیماه ۹۸ و طغیان رودخانه های فصلی در شهرستان جاسک به ۲۰روستا در بخش مرکزی و لیردف این شهرستان و منازل مسکونی آسیب وارد کرد .

 

وی تشریح کرد : ۶۰۳منزل مسکونی مورد ارزیابی این ستاد قرار گرفت که ۱۸۳ واحد  شامل تعمیری و ۳۵۳ واحد شامل معیشتی شدند و همچنین ۲۲۰واحد در دست احداث قرار گرفت .

 

فرماندار جاسک در این خصوص ابراز داشت : برای رفاه بیشتر شهروندان برای هر  واحد‌های تعمیری و معیشتی ۵۰میلیون ریال وام بلاعوض  در مجموع با  اعتباری بالغ بر ۲۶میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال   و برای واحد‌های احداثی ۱۰۰میلیون ریال وام بلاعوض در مجموع ۳میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال اختصاص یافته است .

 

لازم به ذکر است که فرماندار جاسک با توجه به بیماری کرونا و کند شدن روند ساخت ساز گردیده بود با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی بر تسریع در روند احداث منازل مسکونی روستاییان سیل زده با توجه به شروع فصل تابستان تاکید کرد .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۲

برچسب ها

    6.1.9.0
    V6.1.9.0